Hotel zbudowany w stylu secesyjnym i odnowiony, położony ok. 50 m powyżej Kolonady z różnymi pijalniami wód, kilka kroków od centrum miasta.
Hotel Reitenberger (dla niepalących), zbudowany w stylu secesyjnym i odnowiony, położony jest ok. 50 m powyżej Kolonady z różnymi pijalniami wód, kilka kroków od centrum miasta i szlaków turystycznych. Przystanek autobusowy bezpośrednio przed hotelem.
Marienbad – słynny jak wielu jego gości - od Franza Kafki po Johann Wolfgang von Goethe aż po cesarza Franciszka Józefa. Tradycyjny kurort w dolinie otwartej na południe z łagodnym klimatem, założony w 1818 roku przez Karla Kaspara Reitenbergera, opata klasztoru Tepla, bogaty w źródła mineralne, gazy naturalne i torf. Świeże powietrze, liczne lasy i przyjemna wysokość nad poziomem morza tworzą optymalne warunki dla pobytu leczniczego i wypoczynkowego.
Restauracja hotelowa z letnim tarasem i pięknym widokiem na Kurkolonnade. Specjały kuchni czeskiej i międzynarodowej, wszystkie posiłki w formie bufetu, w południe lekka kuchnia z zupami, sałatkami i owocami. Na życzenie również diety bez laktozy lub glutenu. Kawiarnia z imprezami tanecznymi, bar w lobby.
Whirlpool, basen wewnętrzny z przeciwprądem (ok. 6 x 8 m, ok. 29°C, pn.-pt. 12-20, sob.-niedz. 8-20), sauna (pn.-pt. 12-20, sob.-niedz. 9-20). Grota solna (pn.-niedz. 8.20). Nowoczesna siłownia (codziennie 10-12/14-19). Uroda: manicure, pedicure, fryzjer i zabiegi kosmetyczne.
Własny dział balneologiczny hotelu (pon.-pt. od 7:00 do 15:30) z lekarzem i 30 różnymi zabiegami takimi jak masaże (częściowe, całego ciała, hydro-, refleksyjne, medyczne), drenaże limfatyczne, elektro-, magneto-, termoterapia, kąpiele lecznicze, naturalne opakowania gazowe/iniekcje, aqua aerobik, okłady borowinowe. Masaż gorącymi kamieniami, czekoladowy i miodowy, kuracja pitna. Prosimy zabrać ze sobą dostępne wyniki badań lekarskich. Zapytaj swoją kasę chorych o dopłatę do leczenia. Wskazania: choroby układu ruchu, obwodowego układu nerwowego (polineuropatia), dróg oddechowych, nerek, dróg moczowych, choroby ginekologiczne, cukrzyca, nadwaga, miażdżyca małych naczyń krwionośnych (mikroangiopatia), choroba wieńcowa oraz zaburzenia krążenia.
Atrakcyjne wycieczki do pałaców Königswart i Petschau, historycznego miasta Eger oraz miast uzdrowiskowych Franzensbad i Karlsbad są oferowane na miejscu. Strefa narciarska Marienbad, trasy biegowe. Atrakcje w Marienbad (wszystko w zasięgu spaceru): Śpiewająca Fontanna, źródła lecznicze, Park Zdrojowy, Park Miniatur, rosyjski i angielski kościół. GOLF 8-dołkowy Royal Golfclub Marienbad, ok. 2 km stąd.
107 komfortowych pokoi z łazienką, prysznicem/WC, telewizją satelitarną, telefonem, szlafrokiem, suszarką, sejfem, minibarem. Superior z balkonem. 4 pokoje przystosowane dla osób niepełnosprawnych, 5 apartamentów. Winda.
118 zweryfikowane opinie przez podróżnychTylko klienci, którzy podróżowali z nami, mogą zostawić recenzję
4.4 Znakomity
92% poleca hotel innym
Seegert U.
marzec 2025
podróżujący indywidualnie | od 40 do 49 lat | 4 - 8 dni
Po tygodniu czuję się odświeżony i zabrałem ze sobą rzeczy do przemyślenia. Przede wszystkim, jak chcę i mogę konstruktywnie zorganizować swój styl życia? Zespół Ayurveda był najwyższej klasy. Hotel był wygodny i przyjazny. Jednak codziennie była ryba (i tylko panga). Rozumiem to z finansowego punktu widzenia, ale jest to złe dla klienta. Przystawki z ajurwedyjskich przepisów były bardzo dobre. Hotel jest czysty. Dlatego mogę sobie wyobrazić, że wrócę ponownie.
Carsten E.
luty 2025
jako para | od 50 do 59 lat | 4 - 8 dni
Realizacja ogólnej koncepcji ajurwedy w hotelu Reitenberger w Mariańskich Łaźniach jest więcej niż udana. Byliśmy absolutnie zafascynowani jedzeniem, które zostało przygotowane i podane z wielką miłością i wiedzą. Zabiegi były wymarzone, a lekarze i personel byli przyjaźni i profesjonalni. Krótka konsultacja każdego dnia i zabiegi były dostosowane do naszego samopoczucia. Hotel emanuje wspaniałą atmosferą i na pewno tu wrócimy.
Barbara H.
styczeń 2025
jako para | od 60 do 69 lat | 9 - 11 dni
Wakacje były miłe, dobry odpoczynek dla ciała i duszy