Przytulny hotel w centrum Karlowych Warów, niedaleko kolumnady Młyńskiej, oferuje swoim gościom komfort, wypoczynek i szeroką gamę zabiegów kuracyjnych i spa.
Hotel Concordia, zbudowany w stylu secesyjnym (budynek dodatkowy) oraz Kurhaus Kriván (główny budynek) znajduje się w centrum kuracyjnym Karlowych Warów, niedaleko kolumnady Młyńskiej.
Karlowe Wary to największy i najbardziej znany kurort w Republice Czeskiej, położony w zachodnich Czechach, blisko granicy z Niemcami. Miasto znajduje się 380 m n.p.m. na zbiegu rzek Ohrza, Teplá i Rolava. Klimat Karlowych Warów jest kształtowany przez pobliskie Góry Rudne. Centrum kuracyjne Karlowych Warów znajduje się w dolinie rzeki Teplá.
Narodowe i międzynarodowe dania są oferowane w hotelu spa Krivan, w tym bufet śniadaniowy, w południe i wieczorem wybór menu z bufetem sałatkowym. Możliwa jest dieta, lekkostrawna, dla diabetyków, wegetariańska. Kawiarnia, letni taras, biblioteka.
Wellness i spa w hotelu Krivan z krytym basenem (ok. 12 x 5 m, ok. 31°C z ławką do masażu podwodnego, przeciwprądem. Sauna na podczerwień i fińska, łaźnia parowa, komora lodowa (za dodatkową opłatą). Grota solna. Masaż kamieniami lawowymi i refleksologia stóp, system Soft-Pack Haslauer. Pedikiur, fryzjer.
Oddział balneologiczny w Hotelu Krivan (pon.-niedz. 7-15) z wodą termalną do kąpieli (perlistych, CO2, wirujących, borowinowych), hydropunktura, masaż refleksyjny, podwodny. Terapie: elektroterapia, magnetoterapia, tlenoterapia, gimnastyka lecznicza, szkockie prysznice, inhalacje. Opieka medyczna, całodobowa gotowość pielęgniarska.
Zapraszamy na zwiedzanie centrum kąpielowego Karlowych Warów, pokażemy Ci najpiękniejsze przykłady architektury. Teatr w Karlowych Warach został zbudowany pod koniec XIX wieku według projektów wiedeńskich architektów Helmera i Felnera. Malowidła zostały powierzone wiedeńskim malarzom Gustavowi i Emilowi Klimt oraz Franzowi Matschowi, którzy pozostawili jeden z największych artystycznych skarbów, ręcznie malowaną kurtynę. Dzisiejszy Miejski Teatr w Karlowych Warach oferuje szeroki wybór sztuk teatralnych, operetek, a także baletu. Wielka sala teatru służy jako sala koncertowa miejscowej orkiestry symfonicznej. Alternatywna scena Miejskiego Teatru - "Teatr Husovka" - oferuje gry kameralne i tradycyjne, a także muzykę klubową. Karlowarska Orkiestra Symfoniczna, z długą tradycją, organizuje oprócz regularnych koncertów również letnie koncerty na kolumnadach.
W Karlowych Warach znajduje się pięć galerii sztuki. Muzeum Karlowarskie i Muzeum Złotego Klucza regularnie organizują wykłady na temat historii Karlowych Warów, a ich wystawy są otwarte dla zwiedzających przez cały rok.
Karlowe Wary są tradycyjnym gospodarzem Międzynarodowego Festiwalu Filmowego. Co roku spotykają się tu gwiazdy filmowe z całego świata.
Oprócz kultury Karlowe Wary oferują również aktywności sportowe. Miasto jest szczególnie dumne ze swoich dwóch pól golfowych i kortów tenisowych. Istnieje również możliwość gry w kręgle, bowling, bilard, ricochet, squash i minigolfa. Miłośnicy koni również znajdą coś dla siebie.
Karlowe Wary zasłynęły nie tylko z kuracji, ale również z unikalnych tradycyjnych produktów karlowarskich. Tradycję produkcji szkła w Karlowych Warach założył Ludwig Moser. Od ponad 150 lat manufaktura szkła Moser produkuje luksusowe szkło użytkowe i dekoracyjne w klasycznych oraz nowoczesnych wzorach. Karlowe Wary to nie tylko miasto szkła, ale również miasto porcelany. Pierwsza fabryka porcelany w okręgu karlowarskim powstała w 1792 roku w Horní Slavkov. W Karlowych Warach wykorzystywanych jest dwanaście gorących źródeł mineralnych. „Trzynaste źródło” zaczął produkować w 1807 roku aptekarz Joseph Becher, sprzedając je początkowo jako krople żołądkowe, później jako likier żołądkowy. Becherovka – Becherbitter jest produkowany według tajnej receptury z mieszanki około 20 ziół i przypraw, które pochodzą z egzotycznych części świata oraz z okolic Karlowych Warów.
70 przytulnych pokoi i 6 apartamentów z prysznicem lub wanną/WC, suszarką do włosów, lodówką, telefonem, telewizją satelitarną, czajnikiem, dostępem do Internetu.